Sandomierz 14.04.2018

  • Jordanów (Parking przed Bankiem Spółdzielczym) godz. 03:45
  • Maków Podh. (Dworzec PKS) godz. 04:00
  • Sucha Beskidzka (parking za Urzędem Miasta) godz. 04:30
  • oraz z innych miejsc ustalonych przy zapisie
  • Godz. 04:30 wyjazd z Suchej Beskidzkiej, przejazd do Sandomierza
  • Kurozwęki – pałac i kraina bizonów – to jedno z ciekawszych miejsc w regionie świętokrzyskim. W niewielkiej miejscowości znajduje się Pałac w kolorze pompejskiego różu z piękną fasadą i symbolami rodu we frontonie. Zobaczymy salę balową, salony, taras widokowy, krużganki i XVIII w. kaplicę, jak również dziedziniec i muzeum „Skarby i pamiątki rodu Popielów oraz obrazy Józefa Czapskiego” oraz piwnice.

Obok Zespołu Pałacowo-Parkowego spacerują bizony. Wjeżdżając do wnętrza zagrody wozem „safari-bizon” zobaczymy z bliska jedyną w Polsce hodowlę bizonów amerykańskich. Od grudnia 2000 roku, kiedy to sprowadzonych zostało z Belgii 20 jałówek i 2 byki, stado rozrosło się do ponad 80 sztuk i stale się powiększa.

  • Sandomierz – królewskie miasto malowniczo położone na wiślanej skarpie. Perełka turystyczna nie tylko województwa świętokrzyskiego, ale i całej Polski. Położony na siedmiu wzgórzach nazywany jest przez mieszkańców „małym Rzymem”. Zachował się tu zamek, zbudowana przez Kazimierza Wielkiego katedra i cały średniowieczny układ urbanistyczny z częścią murów i bram miejskich oraz pięknym zabytkowym ratuszem. Sandomierz jest również scenerią do jednego z popularnych seriali ”. Dzięki promocji miasta w telewizji turyści coraz tłumniej przybywają na wycieczki do Sandomierza.
  • Zwiedzanie z przewodnikiem obejmuje Rynek, Bramę Opatowską, Dom Długosza, Kościół Św. Jakuba, Muzeum – Świat Ojca Mateusza, Wąwóz Królowej Jadwigi.

Winnica Nad Jarem ziemia sandomierska doczekała się powrotu upraw winorośli po bardzo długiej przerwie. Wizyta w pięknie położonej, rodzinnej winnicy Sylwii i Mateusza Paciura, zaledwie 5 km od Sandomierza, w Sandomierskim Regionie Winiarskim, który charakteryzuje się specyficznym mikroklimatem, długim okresem bezprzymrozkowym, żyznymi glebami i właściwym ukształtowaniem terenu. Wszystkie te czynniki sprzyjają uprawie winorośli i produkcji wysokogatunkowego wina.

To producent od dawna dzielnie i z sukcesami działający na rynku. Winiarnia z powodzeniem funkcjonuje w oficjalnym obiegu, regularnie pojawia się na festiwalach wina, degustacjach, targach a niedawno została wpisana na listę Dziedzictwa Kulinarne Świętokrzyskie.

Oprowadzanie po winnicy, zapoznanie gości z uprawą winorośli, wyrobem wina, degustacja 3 gatunków wina z przekąską w altanie przy winnicy, wizyta w winiarni.

  • Powrót do Suchej Beskidzkiej ok. godz. 23:00, zakończenie wycieczki.

koszt wycieczki: 170,00zł/os. + wstępy 29,00 zł

cena zawiera: przejazd autokarem, zwiedzanie Sandomierza z przewodnikiem; zwiedzanie oraz degustacja serów i 3 rodzajów win w Winnicy Nad Jarem; zwiedzanie z przewodnikiem Pałacu oraz Lochów a także przejazd na „safari – bizon” w Kurozwękach; ubezpieczenie NNW TU Allianz Polska S.A, opłaty parkingowe, podatek Vat

cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów w Sandomierzu: Brama Opatowska – 4,00 zł; Podziemna Trasa Turystyczna – 10,00 zł; kościoły – 2,00 zł; Muzeum Ojca Mateusza – 13,00 zł