Magiczna Słowenia

cena:   2204 PLN za osobę

 19.05.2018 – 24.05.2018

 
Program:

1 dzień:

Odjazd autokaru z Krakowa o godz 6.00. Pozostałe miejscowości wg trasy nr 3 (str. II). Przejazd przez Czechy i Austrię (ok. 710 km) do Mariboru – miasta, w którym rośnie najstarsza winorośl na świecie. Spacer po mieście – Plac Zamkowy, XV-wieczny zamek, vinag – największe w Europie piwnice  z winami, katedra św. Jana Chrzciciela, bazylika św. Marii Matki Litościwej. Przejazd do hotelu w okolicy. Nocleg.

2 dzień:

Śniadanie. Przejazd do Ptuj (ok. 30 km) najstarszego miasta Słowenii, spacer po starym mieście. Przejazd do Lublany (ok. 140 km). Zwiedzanie miasta – plac Preserna, ratusz, katedra św. Mikołaja, Pałac Arcybiskupa – charakterystyczne dla miasta mosty: Most Smoków, Potrójny Most. Wizyta na zamkowym wzgórzu, skąd rozpościera się przepiękny widok na słoweńską stolicę. Przejazd do hotelu w okolicy. Nocleg.

 

3 dzień:

Śniadanie. Przejazd do Planicy (ok. 100 km) – doliny, w której położona jest najsłynniejsza mamucia skocznia Velikanka. Następnie przejazd do Bled (ok.50 km), malowniczej miejscowości położonej nad jeziorem. Rejs do położonego na środku jeziora słynnego kościółka Maryi Wspomożycielki. Zwiedzanie zamku Bled, położonego na szczycie stromej skały, skąd roztacza się niezapomniany widok na okolicę. Przejazd do Bohinj (ok. 25 km) nad największe słoweńskie jezioro, gdzie w tafli jeziora odbijają się alpejskie szczyty. Czas wolny. Powrót do hotelu. Nocleg.

4 dzień:

Śniadanie. Przejazd do Postojnej (ok. 50 km). Zwiedzanie Postojnej Jamy o łącznej długości korytarzy ok. 25 km, należącej do najpiękniejszych jaskiń naciekowych w Europie. Podziwianie zapierających dech stalaktytów i stalagmitów. Następnie zwiedzanie niezwykłego zamku Predjama, wbudowanego w skalną jaskinię. Przejazd do Jaskiń Szkocjańskich (ok. 30 km) – zwiedzanie wspaniałego kompleksu jaskiń, które zostały wpisane na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd do hotelu w okolicy Kopru (ok. 35 km). Nocleg.

5 dzień:

Śniadanie. Zwiedzanie Kopru, stolicy regionu Istria – katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, plac i kolumna św. Justyny, Pałac Pretoriański, Pałac Totto. Przejazd do Piranu (ok. 20 km), perły weneckiej architektury. Spacer po starym mieście – plac Tartiniego, kościół św. Jerzego, kościół św. Piotra, najwyższy adriatycki klif Strunjan. Czas wolny. Przejazd do hotelu w okolicy Lublany (ok.120 km). Nocleg.

6 dzień:

Śniadanie. Przejazd przez Austrię i Czechy. Powrót do Krakowa (ok. 840 km) w godzinach wieczornych.

Cena zawiera:

5 noclegów w hotelach **/*** (pokoje 2- lub 3-osobowe z łazienkami) – 1 w okolicy Mariboru, 3 w okolicy Lublany, 1 w okolicy Kopru, 5 śniadań , przejazd komfortowym autokarem, opiekę pilota-przewodnika, ubezpieczenie KL (obejmuje również choroby przewlekłe), NNW i bagażu.

Cena nie zawiera:
Dopłaty do 5 obiadokolacji: 300 zł.
Dopłaty do pokoju 1-os.: 310 zł.

Przewidywany koszt realizacji programu: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy miejscy, rejs, słuchawki oraz inne obligatoryjne opłaty – ok. 90 euro.


Wyjazd organizowany wspólnie z BP SOL-TOURS Tamara Wysłocka-Bobko ul.Św. Marka 11a, 31-012 Kraków

pdf do pobrania